Betano България Сезам Спорт PalmsBet: българска верига от казина и зализа за залози bwin безплатен залог

ГЛЕДАЙ ОНЛАЙН: Симона Халеп - Каролин Вожняцки (Австралия Оупън - финал) от 10:30 събота

Номер 1 в WTA ранглистата на жените Симона Халеп се изправя срещу номер 2 Каролин Вожняцки във финала на Откритото първенство на Австралия.

Двубоят ще между двамата е на 27 януари, в 10:30 часа сутринта българско време на централния корт "Род Лейвър Арена“ в Мелбърн.

Симона Халеп отстрани на полуфинала в оспорван сблъсък Анжелик Кербер с 2:1 сета и за трети път в своята кариера стига до финал на турнир от Големия Шлем. През 2014 година румънката игра финал на Ролан Гарос, който загуби от Мария Шарапова, а през 2017 отстъпи на Йелена Остапенко в същия турнир. Каролин Вожняцки е на 27 години и за пръв път през своята професионална кариера е на финал на Откритото първенство на Австралия. Датчанка отстрани Елизе Мертенс с 2:0 сета и сега ще направи трети опит да спечели титла от Големия Шлем след два неуспешни на US Open.

Влизайки в този сблъсък и двете се намират в отлична спортна форма и серия от поне пет поредни успеха, така че ни очаква оспорван и интересен финал. Освен това новата шампионка в Австралия ще бъде и номер 1 в световната ранглиста по тенис.