Betano България Сезам Спорт PalmsBet: българска верига от казина и зализа за залози bwin безплатен залог

ГЛЕДАЙ ОНЛАЙН: Байерн Мюнхен - Севиля (Суперкупа на УЕФА) от 22:00 в четвъртък

Байерн МюнхенСевиляСуперкупа на УЕФА

Байерн Мюнхен се изправя срещу Севиля в 45-тото издание на Суперкупата на УЕФА.

Сблъсъкът между двата отбора ще се играе  в четвъртък 24 септември от 22:00 вечерта на стадион Ференц Пушкаш в град Будапеща, Унгария.

Байерн Мюнхен безапелационно спечели Шампионска Лига този сезон след като надигра ПСЖ във финала проведен в Лисабон. Баварците триумфираха без нито едно поражение или дори равенство като най-впечатляващ бе успеха над Барселона в ¼-финалите с 8:2. Тима на Ханс Дитер Флик спечели също така първенството и купата на Германия и сега ще се борят за четвърто отличие. Умопомрачаващата им серия от мачове без загуба достигна двадесет и осем във всички турнири като имат само едно равенство и всичко останало са победи. Севиля е хегемон в Лига Европа като за последните седем години печели турнира четири пъти. Андалусийците имат общо шест трофея, а следващия претендент е само с три. Далеч не стоят така нещата що се отнася до този турнир като и трите скорошни участия завършват с поражение за тима на Юлен Лопетеги. Испанския гранд също е в отлична серия и няма поражение в двадесет и три поредни сблъсъка във всички турнири.

Двата отбора не са се срещали в този турнир, а предшния двубой, който Байерн спечели бе в Шампионска Лига през 2018 година. Сблъсъкът между шампиона в Шампионска Лига и Лига Европа предвещава да бъде доста интересен и резултатен заради формата и на двата клуба, а най-вече заради головата машина, в която треньора на Байерн Мюнхен ги превърна.