ГЛЕДАЙ ОНЛАЙН: Лайпциг - Аталанта (Лига Европа 2021/22) от 19:45 четвъртък

Лига ЕвропаЛайпцигАталанта

Лайпциг се изправя срещу Аталанта в първия лег от 1/4-финалите на Лига Европа сезон 2021/22.

Сблъсъкът между двата отбора ще се играе в четвъртък 07 април от 19:45 вечерта на Ред Бул Арена едноименния град, Германия.

Лайпциг се намира в отлична спортна форма и има огромна преднина, защото не им се наложи да играят срещу Спартак Москва, заради санкциите, които се налагат на Русия. Червените бикове нямат поражение в единадесет поредни двубоя като осем от тях са победи във всички турнири. Тима на Доменико Тедеско почти сигурно ще финишира в топ 4 на Германия и затова ще могат да се съсредоточат върху този турнир. У дома показват завидни резултати и нямат сериозни проблеми с контузени или наказани играчи. Аталанта от друга страна са един от фаворитите за спечелването на турнира, който успя да вземе и двата си мача в 1/8-финалите срещу Байер Леверкузен, които от своя страна са пред Лайпциг в класирането на Германия. Бергамаските се борят с Лацио и Рома за място в топ 6 на Серия А и се намират в добра спортна форма. Тима на Джан Пиеро Гасперини през последните години доказа, че има място в този турнир като сега нямат сериозни проблеми с контузени или наказани играчи.

И двата отбора правят много резултатни мачове, затова се надяваме да станем свидетели на голова фиеста и нека по-добрия от Аталанта и Лайпциг да спечели и да продължи напред в турнира.