Betano България Сезам Спорт PalmsBet: българска верига от казина и зализа за залози bwin безплатен залог

ГЛЕДАЙ ОНЛАЙН: Манчестър Сити - Челси (Шампионска лига 2020/21 - ФИНАЛ) от 22:00 събота

Шампионска лигаМанчестър СитиЧелси

Манчестър Сити се изправя срещу Челси във финала на Шампионска Лига сезон 2020/21.

Сблъсъкът между двата отбора ще се играе в събота 29 май от 22:00 часа на стадион Ещадио до Драгао в град Порто, Португалия.

Манчестър Сити ще се опита да постигне требъл през този сезон след като вече спечелиха купата на Футболната лига и английската Висша Лига с лекота. Гражданите за първи път в своята история ще играят финал на Шампионска Лига след като отстраниха последователно Борусия Мюнхенгладбах, Дортмунд и ПСЖ. Тима воден от Пеп Гуардиола няма нито едно поражение през тази кампания в турнира и без проблеми с контузени или наказани играчи е готов да напише нова глава в историята на клуба. Челси от друга страна няма трофей до този момент, но под ръководството на Томас Тухел те се преобразиха. Сините финишираха на 4-то място в Англия и вече изиграха един финал. Успяха да отстранят Атлетико Мадрид, Порто и Реал Мадрид по пътя си и също като своя опонент нямат проблеми с контузени или наказани играчи, което означава, че всички титуляри ще заемат своите места.

Двете поредни поражения на Манчестър Сити съответно за ФА Къп и след това в първенството от Челси може да може би навяват на мисълта, че Томас Тухел държи ключа за разбиването на тактиките прилагани от Пеп Гуардиола, но и в двата случая небесно сините бяха с много променен състав. Победите на лондончани не би трябвало да имат голямо значение за изцяло английския финал, който двата гранда ще изиграят в Шампионска Лига в събота.